Registruokis pas gydytoją paprastai ir greitai: www.sergu.lt

         Kiekvienas žinome, kad registracija pas gydytoją atima nemažai laiko. VšĮ Kauno Dainavos poliklinika, viena iš nedaugelio gydymo įstaigų, siūlo greitą registraciją pas gydytoją internetu arba telefonu.

 

 IPR-baneris-kvadratinis

Problema, kuria dažniausiai skundžiasi pacientai, norintys užsiregistruoti pas gydytojus, - ilgas laukimas. Laukti reikia visur: bandant prisiskambinti, atėjus į gydymo įstaigą. Tai vargina tiek pacientus, tiek pačius gydytojus, kurie priversti dirbti itin dideliu tempu ir krūviu. Visų šių problemų spendimo išeitis – registracija pas gydytoją internetu www.sergu.lt arba trumpuoju numeriu 1815, kuris yra bendras visoms gydymo įstaigoms.

 

 

       Projektas „Elektroninė pacientų išankstinė registracija“, kainavęs 7,4 mln. litų, finansuojamas iš Europos Sąjungos Struktūrinių fondų. Tai svarbus žingsnis, kuriant integruotą elektroninės medicinos sistemą. Projekto dėka pacientai galės registruotis pas gydytoją sėdėdami prie savo kompiuterio, turės didesnę galimybę rinktis, sutaupys laiko; gydytojai galės susipažinti su paciento ligos istorija bet kurioje šalies gydymo įstaigoje.

 

Išankstinė pacientų registracija www.sergu.lt (pav. nr. 1)

 

Registracija pas gydytoją internetu yra paprasta, greita ir nesudėtinga. Internetiniame puslapyje sergu.lt spauskite aktyvų lauką „Išankstinė pacientų registracija“ (pav.1) ir pasirinkite savo miesto gydymo įstaigą, kurioje esate priregistruotas, pvz., Dainavos poliklinika (pav. 2).

 

 

Gydymo įstaigų sąrašas (pa. nr. 2)

 

Norintys užsiregistruoti Kauno Dainavos poliklinikai priklausančiame Petrašiūnų pirminės sveikatos priežiūros centre, taip pat turėtų rinktis Kauno Dainavos polikliniką. Reikiamą įstaigą pacientai galės pasirinkti registracijos eigoje. Jūsų patogumui sistema turi tris paieškos būdus: „Paieška pagal specialybę“, „Pas šeimos gydytoją“, „Paieška pagal gydytoją“.

 

 Gydytojo paieška pagal veiklos specifiką (pav. nr. 3)

 

        Iš pateikto sąrašo pasirinkite reikiamą medicininę sritį. Lentelėje pamatysite visus Kauno Dainavos poliklinikos specialistus, kuriame kabinete dirba bei jų užimtumą. Išsamesnę informaciją ir kontaktus rasite paspaudę ant gydytojo vardo ir pavardės.

 

Kai nuspręsite pas kurį specialistą norite atvykti, uždėkite varnelę ir spauskite „Pasirinktų specialistų apsilankymų laikai“. Atverčiama detalesnė informacija, kur nurodoma diena, tikslus procedūros laikas ar reikia siuntimo (pav. 4).

 

Registracija pas gydytoją (pav. nr. 4)

 

          Pasirinkus tinkamą datą bei laiką galima registruotis. Tai padaryti nesudėtinga, kadangi sekantys žingsniai yra paaiškinami: jeigu pacientas registruojasi pirmą kartą, jis turi savo mobiliuoju telefonu išsiųsti žinutę nurodytu telefonu. Žinutės kaina 0,50 lt.

          Gavus slaptažodį ir prisijungus prie sistemos, iš paciento bus prašoma suvesti savo asmeninius duomenis. Šie duomenys įsimenami ir pakartotinai jų vesti nereikės, kai jungsitės kitą kartą. Tą patį slaptažodį bus galima naudoti jungiantis bet kuriuo paieškos būdu.

          Suvedus visus duomenis tvirtinamas vizitas. Tai reikia padaryti per vieną minutę! Nespėjus reikės viską daryti iš naujo. Sėkminga registracija internetu patvirtinama žinute, kurią pacientas gauna į savo mobilųjį telefoną. Taip pat, prieš vizito dieną, sistema atsiunčia priminimą.

 

           Užsiregistravus pas antrinio lygio gydytojus specialistus internetu, prieš vizitą pas gydytoją būtina atvykti į registratūrą pasiimti kortelę. Būtina turėti siuntimą (formą 027/a).

 

         Jeigu Jūs norite užsiregistruoti pas šeimos gydytoją, Jums pravers antrasis registracijos būdas. Taip pat registraciją galite atlikti įvedę gydytojo pavardės pirmas raides.

           Visais trimis būdais registracija yra vienoda, skiriasi tik gydytojo, pas kurį norite registruotis paieškos būdai. Užsiregistravus pas pirminio lygio gydytoją, kortelės iš registratūros pasiimti nereikia.

        Pacientas, turėdamas prisijungimą ir slaptažodį sistemoje, bus identifikuojamas ir galės bet kada (naudodamas tą patį slaptažodį) pasitikslinti būsimo vizito datą ir laiką, keisti ar atšaukti savo registraciją pas gydytoją. Koreguoti registraciją galima paspaudus aktyvų lauką „Mano vizitai“.

 

          Naujos galimybės

         Internetinė registracija naudinga ne tik pacientams, bet ir gydytojams. Tai padeda sukurti abipusį kontaktinį ryšį, t.y. atsiranda galimybė susisiekti su pacientu, žinant jo telefono numerį.

            Iš anksto žinodamas apie paciento vizitą, gydytojas turi galimybę pasiruošti jo atvykimui, t.y. susipažinti su paciento pirminiais duomenimis. Prireikus siųsti pacientą pas kitą specialistą, gydytojas pats gali registruoti ir paskirti vizitą pacientui tinkamu metu. Sistema leidžia sukurti ir nusiųsti elektroninį siuntimą, todėl popierinių siuntimų nebereikės, o pacientui nereikės nuolatosregistruotis pas skirtingus specialistus.

         Tiesa, tokia pagalba labiau orientuota į tuos asmenis, kurie nesinaudoja šiuolaikinėmis kompiuterinėmis technologijomis.

          Registracija internetu yra labai svarbi, kuriant bendrą medicininės sistemos tinklą. Medicininiai duomenys bus pasiekiami bet kuriame kompiuteryje, vos tik jų prireiks.Vienas labai svarbių elektroninės pacientų ligos istorijos privalumų yra tas, kad bet kuris specialistas galės matyti tyrimų nuotraukas, kurios, įsigijus naujus aparatus, taip pat yra elektroninės.

            Taigi elektroninė registracija taupo ne tik laiką, bet ir popierių, leidžia greičiau prieiti prie reikalingų paciento ligos istorijos duomenų, sukuria abipusį komunikacinį ryšį.

 

          Naujomis technologijomis naudosis ne visi

           Kad ir kiek pliusų ir privalumų naujoji elektroninės registracijos sistema turėtų, ja naudosis ne visi pacientai. Registracija internetu labiau orientuota šiuolaikinei visuomenei ir ateities kartoms, kadangi didelė dalis vyresnio amžiaus žmonių internetu nesinaudoja. Kaip alternatyva sistemoje buvo įdiegtas bendrasis trumpasis numeris 1815. Paskambinęs pacientas gali registruotis bet kurioje, projekte dalyvaujančioje, gydymo įstaigoje.

          Tačiau ir ši nauja registracinė sistema nėra tobula. Registracijai telefonu finansavimo nepakako, dėl to skambučiai yra mokami (1,5 lt už minutę). Žmonėms gali būti per brangu naudotis šia paslauga, juo labiau, kad registracija telefonu gali užtrukti kelias minutes.

          Nemokėjimas naudotis kompiuteriu ir sunki materialinė padėtis užkerta kelią šios sistemos globalumui. Kaip išeitis yra siūloma prašyti artimųjų pagalbos, kad šie užregistruotų savo šeimos narius pas reikiamus specialistus. Tačiau reikia akcentuoti tai, kad Kauno Dainavos poliklinikoje veikia ir senoji registracinė sistema.

          Svarbu naudotis technologijomis ir integruoti jas įvairiose srityse. Mes tai darome dėl tų, kam tai aktualu. Svarbiausia yra pacientas ir jo poreikiai. Todėl Kauno Dainavos poliklinikoje funkcionuoja abi registracinės sistemos: naujoji internetinė ir tradicinė „talonėlių“ sistema.