Širdies ir kraujagyslių ligų prevencija

Širdies kraujagyslių ligų prevencijos programa, skirta 40-55 metų vyrams ir 50-65 moterims

  • Pasaulyje kasmet miršta 30 mln. žmonių, iš jų 17 mln. - nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Šios ligos lemia ir daugiau kaip 54 proc. visų mirčių Lietuvoje.

  • Maždaug trečdaliui 20-29 metų žmonių diagnozuojami aterosklerozės požymiai, tarp vyresnių nei 50 metų žmonių tokių daugiau kaip 85 procentai.

  • Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba, rūkymu, per mažu fiziniu aktyvumu, antsvoriu, negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu ar cukriniu diabetu.

  • Programa padeda sumažinti sergamumą ūminiais kardiovaskuliniais sindromais (nestabilia krūtinės angina ar miokardo infarktu), praeinančiais smegenų išemijos priepuoliais ir insultu bei neįgalumą dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Ją vykdant, kur kas dažniau nustatomas cukrinis diabetas.

Pagal programą atliekami tyrimai – kartą per metus

  • Patikros metu šeimos gydytojas išsiaiškina rizikos veiksniu, dėl kurių galima susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, sudaro individualų šių ligų prevencijos planą, nustato gliukozės ir cholesterolio keikį kraujyje, atlieka elektrokardiogramą.

  • Jei po pirminių tyrimų paaiškėja, kad tiriamasis priskirtinas didelės rizikos grupei, jis siunčiamas tirti į specializuotus širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinius.

Registracija tel.: (8 37) 40 39 00

 

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programos tyrimai apmokami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

Pacientams, pagal programą nepatenkantiems į finansuojamųjų asmenų grupę, atliekami mokami tyrimai.