Viešoji įstaiga Kauno Dainavos poliklinika primena, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nauja redakcija

Šio įstatymo 22 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad vykdant pirkimo sutartis, pridėtinės vertės mokesčio sąskaitos faktūros, sąskaitos faktūros, kreditiniai ir debetiniai dokumentai bei avansinės sąskaitos turi būti teikiami naudojantis informacinės sistemos „E. sąskaita“ priemonėmis, išskyrus šiuos du atvejus:

1.  mobilizacijos, karo ir nepaprastosios padėties atveju yra Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos ar informacinės sistemos „E. sąskaita“ pažeidimų, dėl kurių negalimas perkančiojo subjekto ir tiekėjo bendravimas ir keitimasis informacija naudojantis šiomis sistemomis;
  2.  kai pirkimo sutartys sudaromos žodžiu.

Naujasis Viešųjų pirkimų įstatymas reglamentuoja, kad iki 2017 m. birželio 30 d. sudarytų pirkimo sutarčių vykdymas turi būti tęsiamas taikant informacinės sistemos „E. sąskaita“ priemones. Tam nereikia atlikti sutarčių keitimų ar pasirašyti papildomų susitarimų. Jeigu tiekėjas nepateikia E. sąskaitos, perkančioji organizacija turi teisę neatlikti mokėjimo.

Daugiau informacijos apie informacinę sistemą „E. sąskaita“ rasite Viešųjų pirkimų tarnybos interneto svetainėje adresu: