Kasmet kovo pradžioje minima Pasaulinė inkstų diena, norint paskleisti informaciją apie vis dažnėjančias inkstų ligas.

Pasaulyje 1 iš 10 žmonių serga kokia nors inkstų liga.
Pagrindinė inkstų paskirtis šalinti toksinus ir vandens perteklių iš kraujo, taip pat inkstai padeda kontroliuoti kraujo spaudimą, raudonųjų kraujo kūnelių gamybą ir išlaiko mūsų kaulus tvirtus ir sveikus. Inkstai serga ir kenčia tyliai, todėl net 90 proc. ligonių nežino, kad serga inkstų liga. Tai pavojinga, nes inkstų būklė gali blogėti iki tol, kol bus reikalinga pakaitinė inkstų terapija, t.y. hemodializė ar inksto persodinimas. Dažniausiai inkstų pažeidimus sukelia cukraligė, hipertoninė liga ar pacientų taip mėgstami analgetikai bei citramonas ir paracetamolis. Laimei, inkstų ligas galima diagnozuoti anksti, atlikus nesudėtingus šlapimo ir kraujo tyrimus. Diagnozavus inkstų sutrikimus, jų progresavimą galima sulėtinti ar visai sustabdyti. Todėl nebūkime abejingi savo ir artimųjų sveikatai, profilaktiškai pasitikrinkime inkstus, atlikime šlapimo ir kraujo tyrimus. Esant net ir nedideliems pakitimams tyrimuose, šeimos gydytojas nukreips gyd. nefrologui detalesniam ištyrimui ir gydymui. Taip sustabdysime ligos vystymąsi ankstyvoje jos stadijoje.

inkstai