Tarptautinė osteoporozės diena Dainavos poliklinikoje

Osteoporozės diagnostika

Kaulų retėjimo liga – osteoporozė – senstant visuomenei tampa vis didesne problema. Ši liga kamuoja daugiausiai vyresnio amžiaus žmones. Pasaulyje osteoporoze serga apie 200 mln. žmonių. Dėl šios ligos kasmet įvyksta 2,5 milijono kaulų lūžių. Lūžus stuburo slanksteliui ar šlaunikauliui, mirštamumas siekia 10-15 proc. Remiantis Lietuvos osteoporozės fondo duomenimis, osteoporoze Lietuvoje serga apie 200-250 tūkst. žmonių – 10-12 proc. gyventojų.

Tarptautinei osteoporozės dienai paminėti spalio 20 d. 12.30 val. kviečiame į paskaitą apie osteoporozę ir jos gydymą "Liga, kuri atsėlina tyliai". Paskaitą skaitys poliklinikos gydytoja reumatologė G.Pocienė.

Paskaita bus skaitoma Jaunimo centro salėje. Maloniai kviečiame dalyvauti.