Dainavos poliklinikoje atliekamos paslaugos

gydymas1 profilaktika1 galimybe issitirti pigiau tyrimai11 fizine medicina reabilitacija nacionalines1

Limfodrenažas

VšĮ Kauno Dainavos poliklinikoje atliekamas limfodrenažas.

LImfodrenažas- tai procedūra kompresinės terapijos aparatu, kuris sudarydamas vibruojančio slėgio bangas suaktyvina bendrą limfos apykaitą norimoje srityje ir tiesiogine prasme išstumia limfą iš periferijos į stambiąsias limfagysles ir kraujagysles. Limfodrenažas skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo, sumažina paburkimą ir patinimą. Procedūra tinka bet kokio amžiaus tiek vyrams, tiek moterims. Tai maloni ir neskausminga procedūra, atliekama naudojant specialius kojas, liemenį arba rankas apgaubiančius vibruojančias slėgio bangas sudarančius aplikatorius, labai suaktyvinančius bendrą limfos kraujotaką norimoje srityje (paprastai kojų ir pilvo arba rankų ir pilvo) ir tiesiogine prasme išstumiančius limfą iš periferijos į stambiąsias limfagysles ir kraujagysles. Vienu metu galima drenuoti iki 3 laukų.  Po procedūros smarkiai pagerėja kraujotaka visame kūne ir tokia išlieka ne tik procedūros metu, bet ir ilgą laiką po jos.

YouTube kanale - informacija apie užkrečiamąsias ligas

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) YouTube kanale pateikiama naujausia informacija apie užkrečiamąsias ligas.  Čia galite rasti pranešimus iš ULAC organizuotų mokslinių konferencijų bei seminarų, kurių metu aktualiausia informacija dalinosi akademinės bendruomenės, Pasaulio sveikatos organizacijos, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, bei Lietuvos ekspertai.

Online konferencijų video medžiagoje pateikti  imunoprofilaktikos ekspertų atsakymai į visuomenei  rūpimus klausimus apie skiepus, gripą ir kitas vakcinomis valdomas ligas.

YouTube  kanale rasite ir iniciatyvos “Švarių rankų šokis”, “Mes prieš AIDS” dalyvių konkursinius darbus (raktiniai žodžiai: “Švarių rankų šokis”, “Mes prieš AIDS”)  bei iniciatyvos “Užteks tylėti”, skirtos Pasaulinei AIDS dienai paminėti, vaizdo siužetus.

Nuoroda: https://www.youtube.com/user/ULACvideo

Parengta pagal Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro skelbiamą informaciją www.ulac.lt

Paskutinę sausio savaitę minima gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė

moterims

Paskutinę sausio savaitę minima gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Gimdos kaklelio vėžys – agresyvi ir klastinga liga, tačiau net 80 proc. šia liga susirgusių moterų galėtų pasveikti, jei liga būtų pastebėta laiku ir kuo anksčiau būtų pradėtas gydymas.

Vasario 4 d. minima pasaulinė vėžio diena

pasauline vezio dienaVasario 4 d. minėdami Pasaulinę vėžio dieną, kauniečius kviečiame atvykti pasitikrinti pagal vykdomas PSDF biudžeto lėšomis finansuojamas prevencines programas:

  • Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, finansavimo programa

Programa skirta moterims nuo 25 iki 60 metų.

Programos priemonės: kartą per 3 metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus jo rezultatus gali būti atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

  • Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa

Programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų imtinai.

Programos priemonės: kartą per 2 metus, gavus šeimos gydytojo siuntimą, atliekamas mamografinis tyrimas. Mamografinio tyrimo atlikimui galima iš anksto užsiregistruoti atvykus, telefonu arba internetu www.sergu.lt. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančio gydytojo.

  • Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa

Programa skirta 50–74 metų amžiaus asmenims.

Programos priemonės: kartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą. Kolonoskopija ir, prireikus, biopsija yra būdai objektyviai patvirtinti storosios žarnos vėžio diagnozę.

  • Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa

Programa skirta vyrams nuo 50 iki 75 metų ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu.

Programos priemonės: kartą per 2 metus atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.

  • Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programa

Programa skirta vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų.

Programos priemonės: kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, jis siunčia pacientą išsamiau ištirti, o prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad vieną kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.

Parengta pagal Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamą informaciją www.vlk.lt

Kviečiame skiepytis vakcina „VAXIGRIP“

PACIENTŲ DĖMESIUI

Kviečiame skiepytis vakcina „VAXIGRIP“ nuo sezoninio gripo valstybės lėšomis (nemokamai) rizikos grupėms priklausančius asmenis ir prisirašiusius prie Dainavos poliklinikos:

1. Vyresnius nei 65 metų amžiaus;

2. Sergančius lėtinėmis širdies – kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

3. Gyvenančius socialinės globos ir slaugos įstaigose;

4. Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus.

Pacientus skiepytis nukreipia šeimos, vidaus, vaikų ligų gydytojai su asmens sveikatos istorija.

Skiepijama 234 kab. nuo 7.30 iki 19.30 val.

skiepai