Dainavos poliklinikoje atliekamos paslaugos

gydymas1 profilaktika1 galimybe issitirti pigiau tyrimai11 fizine medicina reabilitacija nacionalines1

Neįkainojama kraujo donorų dovana

 Posakis „mes esame vieno kraujo“ byloja, kad esame susiję tarpusavyje ir kad kiekvienas galime išgelbėti tą, kuriam šią akimirką mūsų pagalba suteiks viltį gyventi. „Tik padėdami kitiems, lemtingą minutę išgelbėsite ir patys save“,-- tokia buvo donorystės akcijos, kuri vyko Dainavos poliklinikoje, misija.

Labai malonu, jog į kvietimą duoti kraujo atsiliepė ir mūsų poliklinikos pacientai, ir čia dirbantys medikai bei kiti darbuotojai. Duodami kraujo jie dovanojo lašelį savo gerumo, išreiškė gerą valią bei padėjo kitiems.

Ne veltui popiežius Jonas Paulius II donorystę pavadino didžiausia žmogaus meilės žmogui išraiška, prilygindamas ją Kristaus aukai, nes šiuo atveju paaukojama dalelė savęs, kad išgyventų kitas žmogus. Tik kraujo donorų dėka sunkūs ligoniai gali pakilti iš ligos patalo, nepasiduoti ligai, o neretai – išsivaduoti iš mirties. Deja, dažnai mes, sveiki būdami, nė susimąstome, kaip slenka laikas sužeistam, sergančiam žmogui. Laukimas, skausmas ir didžiulis noras gyventi lydi jį kiekvieną minutę. Kraujo donoras ir jo dovanotas kraujas neretai dovanoja žmogui sveikatą ar net gyvenimą.

IMG 6902

IMG 6906

Prieš vėžį kovokime drauge

thumb 4 1 22659766

Vasario 4 dieną yra minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Šią dieną siekiama pakviesti viso pasaulio žmones sujungti jėgas ir kartu kovoti su  šia liga. 2016-2018 m. Pasaulinės kovos su vėžiu dienos šūkis „Mes galime. Aš galiu" primena, kad kiekvienas iš mūsų ir visi kartu galime prisidėti prie vėžio naštos mažinimo pasaulyje.

Šūkis „Mes galime" jungia veiksmus, kurių gali imtis žmonių grupės ir bendruomenės generuodamos idėjas ir inicijuodamos sveikatos politikos pokyčius. O šūkis „Aš galiu" pateikia sąrašą prevencinių veiksmų, skirtų visiems suinteresuotiems sveikiems, sergantiems ar pasveikusiems nuo vėžio žmonėms.

Šiuolaikinis gyvenimo būdas lemia, kad vis daugiau žmonių kasdien susiduria su tokiais rizikos faktoriais kaip rūkymas, alkoholis, nesubalansuota mityba ir fizinio aktyvumo trūkumas. Gyventojų švietimas apie gyvensenos įtaką vėžio atsiradimui neretai paskatina juos keisti savo elgesį.

Yra įrodyta, kad vėžio prevencija ne tik gelbsti milijonus gyvybių, bet ir taupo valstybės pinigus.
Medikų teigimu, maždaug 40 proc.vėžio atvejų būtų galima išvengti, jeigu;
 
Nerūkytume;
Ribotume alkoholio vartojimą;
Sveikai maitintumėmės;
Skirtume daugiau laiko pasivaikščiojimui ir mankštai;
Saugotumės ultravioletinių spindulių;
Saugotumės vėžį sukeliančių infekcijų;
 
Kauno Dainavos poliklinikos  medikai primena, jog kiekvienai ligai labai svarbi savalaikė diagnozė. Todėl kviečiame atkreipti dėmesį į vėžio prevencijos programas, kurių tikslas -- laiku pastebėti galimas ligos užuomazgas.
 
Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Pagal ją kartą per trejus metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Kol normalios gimdos kaklelio ląstelės dėl įvairiausių veiksnių virsta vėžinėmis, praeina ne vienas mėnuo ir net ne vieni metai. Pakitimų pradžios moterys dažnai nejaučia, tačiau tik ankstyvas jų nustatymas įgalina išvengti ligos, pasveikti. Pagal citologinio tepinėlio rezultatus gali būti nemokamai atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

Krūties vėžio prevencijos programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų. Pagal programą kartą per dvejus metus atliekamas mamografinis tyrimas, leidžiantis tiksliai diagnozuoti vėžį ar ikivėžinius pakitimus. Gavus šeimos gydytojo siuntimą atlikti mamografinį tyrimą galima iš anksto užsiregistruoti (ir telefonu) mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, atliksiančioje tyrimą. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa skirta vyrams nuo 50 iki 75 metų bei vyrams nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu. Pagal šią programą kartą per dvejus metus atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršys normą, šeimos gydytojas išduos siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atliks tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją. Padidėjęs PSA kiekis leidžia tik iš anksto nuspėti priešinės liaukos vėžį, o jos biopsija yra vienintelis būdas objektyviai patvirtinti arba paneigti šios ligos diagnozę.

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa skirta vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų. Iš PSDF biudžeto apmokamos programos paslaugos taikomos vieną kartą per metus. Šeimos gydytojas patikros metu nustato rizikos veiksnius ir sudaro individualius šių ligų prevencijos planus. Su pacientu kalbama apie širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos priemones bei patariama, kaip stiprinti ir saugoti sveikatą, įteikiamas informacinis pranešimas, taip pat nustatomas gliukozės ir cholesterolio kiekis kraujyje, atliekama elektrokardiograma. Jei po pirminių tyrimų paaiškėja, kad pacientas priskirtinas didelės širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupei, jis siunčiamas į specializuotus šių ligų prevencijos padalinius.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa skirta asmenims nuo 50 iki 75 metų amžiaus. Kol kas ši programa įgyvendinama Vilniaus ir Kauno apskrityse. Kartą per dvejus metus atliekamas nesudėtingas imunocheminis testas. Jei gaunamas neigiamas testo atsakymas, vadinasi, pacientas yra sveikas ir pakartotinai turės pasitikrinti po dvejų metų, jei atsakymas teigiamas, šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą sudėtingesniam tyrimui – kolonoskopijai – atlikti. Prireikus kolonoskopijos metu gali būti atliekama ir biopsija.

Kaip elgtis gripo epidemijos metu

Corbis 42 41090782 470x260

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Kaune pasiekė epideminį lygį. Šią savaitę Kaune, taip pat kitose savivaldybėse paskelbta gripo epidemija.

Kauno visuomenės sveikatos specialistai perspėja, kad mieste stebimas ryškus sergamumo gripu padidėjimas, o bendras sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pasiekė epideminį lygį – 146,5 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Gripas – tai ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuriai būdinga staigi ligos pradžia, karščiavimas, sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas.
 
Gripą sukelia virusas (lot. Myxovirus influenza), kuris pagal savo struktūrą gali būti 3 tipų: A, B, C. Virusai pasižymi savybe keistis (mutuoti), taip atsiranda naujų viruso potipių. Net nežymiai pakitusi viruso struktūra gali būti gripo epidemijos priežastimi. Gripas greitai plinta, per trumpą laiką apimdamas didelį žmonių skaičių. Užsikrečiama nuo sergančio žmogaus, kuris platina virusą lašiniu būdu 5-7 dienas nuo susirgimo pradžios.
 
Susirgus rekomenduojama :

– Nesigydyti patiems, kreiptis į medikus dėl gydymo paskyrimo

– Naudoti daug skysčių

– Kuo dažniau plauti rankas

– Sergančiųjų vaikų neleisti į vaikų kolektyvus bei lankyti sergančių draugų

– Kosėjant ir čiaudėjant, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine

Epidemijos metu gyventojams rekomenduojama: 

– Saugotis peršalimo, vengti bendrauti su sergančiais

– Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti ore, valgyti daugiau vaisių, daržovių

– Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių)

– Vengti masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu, geriau vieną kitą stotelę nukulniuoti pėstute

– Vengti kontakto su sergančiaisiais

– Vienintelė efektyviausia priemonė nuo gripo yra skiepai, jeigu dar nesuspėjote pasiskiepyti, turite paskutinę galimybę tai padaryti. Pasiskiepijus jau užsikrėtusiam gripu ar užsikrėtus iš karto po skiepo, skiepas nuo ligos neapsaugos, bet ir nepakenks. Tiems kurie nespėjo užsikrėsti gripu po 2 savaičių jau bus susiformavusi pakankama apsauga nuo trijų gripo viruso padermių. 
 

Gydymas akupunktūra

PACIENTŲ DĖMESIUI

2016.02.03 11 val. Jaunimo centro salėje bus skaitoma paskaita "Netradiciniai gydymo metodai: gydymas akupunktūra".

Paskaitą skaitys fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, akupunktūros specialistas dr. Dainius Butvilas.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

 

 

Kviečiame Jus tapti kraujo donorais

Dainavos poliklinika 01.27